مروری بر وضعیت تامین کانتینر در کشور

مروری بر وضعیت تامین کانتینر در کشور

icon glass متوسط زمان لازم برای مطالعه گزارش: 14 دقیقه
pdf download دریافت فایل کامل گزارش
QRCode

لجستیک به عنوان سیستم مدیریت جریان کالا و خدمات، نقش بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی و رشد تجارت جهانی ایفا می‌کند. این حوزه، علاوه بر افزایش بهره‌وری و کارایی در حمل‌و‌نقل کالاها، تأثیر مستقیمی بر توانمندی کسب‌وکارها برای رقابت در بازارهای جهانی و افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات دارد. بدیهی است بخشی از الزامات توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل وابسته به تامین تجهیزات لازم در این حوزه مانند تامین وسایل نقلیه مورد نیاز و کانتینر است.
عدم وجود زیرساخت‌های کافی در حوزه حمل‌و‌نقل، هزینه‌ تمام شده برای بنگاه‌ها را افزایش داده و توان رقابت‌پذیری آنها را کاهش می‌دهد و گاهاً موجبات از دست رفتن بازار مصرف را برای بنگاه‌ها فراهم می‌کند. لذا ضروری است سیاستگذار به طور مستمر نسبت به شناسایی الزامات زیرساختی این حوزه از جمله تامین کانتینر و تجهیزات لازم اقدام نماید و در صورت لزوم استراتژی‌های ضروری برای تامین آنها را به کارگیرد.
با توجه به وضعیت کنونی تامین کانتینر در ایران، این گزارش ضمن بررسی اثرات احتمالی کمبود کانتینر بر وضعیت بنگاه‌ها و سرریز آن بر متغیرهای کلان اقتصادی کشور، شرایط فعلی تولید و واردات آن در ایران مورد بررسی قرار می‌دهد و برای رفع چالش موجود، توصیه‌ای ارائه خواهد شد.


مهسا رجبی نژاد

نظرات کاربران

نظر خود را بنویسید

23744
ارسال پیام