نحوه مقابله بنگاه ‏ها با کمیابی منابع پایدار

نحوه مقابله بنگاه ‏ها با کمیابی منابع پایدار

icon glass متوسط زمان لازم برای مطالعه گزارش: 8.4 دقیقه
pdf download دریافت فایل کامل گزارش
QRCode

در سال گذشته، تعهدات پایداری به یکی از جریان‏ های اصلی جهان تبدیل شده است. صدها بنگاه به صورت عمومی در مورد انتشار خالص صفر آلودگی موضع‏ گیری کرده ‏اند و برخی از مدیران بزرگترین دارایی‏ های جهان از بنگاه‌ها می‌خواهند که با هدف اقتصادی آلودگی خالص صفر همسو شوند و انتظار می‏رود اجلاس سران COP26 برقراری تعهدات پایداری بیشتری را از سوی بخش عمومی آغاز کند که بدون تردید پیامدهایی هم برای کسب‏ وکارها بدنبال خواهد داشت.
از آنجایی که بنگاه‏ ها برای انجام تعهدات پایداری خود، در حال رقابت هستند، به سرعت متوجه خواهند شد که منابع، زیرساخت‏ ها و ظرفیت‏ های مورد نیاز، به راحتی در دسترس همه نخواهد بود. پیش ‏بینی می‏ شود طی سال‌های آینده، تقاضا برای نهاده‌های راه‌حل‌های پایدار از عرضه پیشی بگیرد و نگرانی در مورد کمبود منابع تشدید شود.
رهبران جهانی برای اطمینان از دسترسی به منابع موردنیاز، باید به سرعت اقدام کنند. بنگاه‌هایی که می‏توانند راه‌های جدیدی را برای رفع مسئله کمبود منابع کمیاب موردنیاز شناسایی کنند، قادر به مهار ریسک، ایجاد تاب‏آوری و کسب منافع اقتصادی خواهند بود. در این گزارش به محرک‏ های کمیابی منابع، دلایل ایجاد آن و راهکارهای رفع آن پرداخته شده است.

نظرات کاربران

نظر خود را بنویسید

23744
ارسال پیام