اوج گیری در شرایط عدم قطعیت

اوج گیری در شرایط عدم قطعیت

icon glass متوسط زمان لازم برای مطالعه گزارش: 14 دقیقه
pdf download دریافت فایل کامل گزارش
QRCode

بررسی وضعیت نوآوری بنگاه‏ها در سطح جهان حاکی از این است که بنگاه‏های با عملکرد بالا و دارای توان رویارویی با شرایط آینده از ویژگی‏های مشترکی برخوردارند که آنها را قادر می‏ سازد تا در برابر شوک‌ها و اختلالات، تاب‏ آور و انعطاف‌پذیرتر باشند و به فعالیت‏ های نوآوری خود برای رشد ارزش‏ آفرین. سرعت بخشند. علاوه بر برخورداری از دو ویژگی نیروی انسانی و قابلیت‌های فناوری (از جمله هوش مصنوعی)، ویژگی مهم دیگر این گروه بنگاه‏ها حاکمیت فرهنگ نوآوری-محور در آنهاست.
رهبران نوآوری، آماده توسعه محصولات و فرآیندها همراه با ارائه مدل‏های نو کسب‌وکار با تاثیراتی مثبت بر پایداری و انتشار کم کربن در بنگاه‏های خود هستند. واکنش بنگاه‏ها در سال 2023 پس از عبور از بحران سلامت در مقایسه با سال 2009 (بعد از بحران مالی جهان) متفاوت است و به نظر می ‏رسد در مقایسه با دوره مشابه قبلی، بنگاه‏ها گرایش بیشتری به پیشروی در حوزه‏ های نو دارند.
این گزارش بر اساس نتایج هفدهمین نظرسنجی سالانه انجام شده توسط موسسه مشاوره بوستون از بیش از 1000 مدیر اجرایی در کشورهای جهان در مورد روندهای نوآوری تنظیم شده و به این موضوع که چگونه شرکت‌های پیشرو تعهد خود را نسبت به نوآوری بالا می‌برند و چگونه نوآوری انعطاف‌پذیری آن‌ها را در برابر شرایط همراه با عدم قطعیت و نااطمینانی افزایش می‌دهد، پرداخته است.
مریم خزاعی

نظرات کاربران

نظر خود را بنویسید

23744
ارسال پیام